Chemiczne


Rękawice wykonane w całości z tworzyw sztucznych lub gumy

Tego rodzaju rękawice stosowane są dla zapewnienia ochrony przed urazami mechanicznymi w środowisku wilgotnym lub czynnikami chemicznymi i biologicznymi. Do produkcji takich rękawic stosowany jest m.in. lateks, winyl czy nitryl.

Dobrze dobrane znaczy bezpieczne

Tak, jak wszystkie środki ochrony indywidualnej, także rękawice wymagają odpowiedniego dobrania. To właśnie prawidłowy dobór, a nie jedynie ich stosowanie, jest gwarancją bezpieczeństwa. Wybierając rękawice należy zwrócić przede wszystkim uwagę przede wszystkim na ich właściwości ochronne, a także rozmiar oraz z jakiego materiału są wykonane. Niezwykle istotne jest upewnienie się, że dany produkt jest zgodny z odpowiednimi normami i certyfikowany.

Nie ryzykuj, bądź bezpieczny!

Jak pokazują statystyki, stosowanie odpowiednich środków ochrony indywidualnej, a w tym przypadku zwłaszcza rękawic ochronnych, pomogło zapobiec 71% urazów rąk i dłoni. Jest to bardzo kluczowe patrząc szczególnie na fakt, iż 21% przypadków orzeczonej całkowitej niepełnosprawności powstałej na skutek wypadku w pracy to właśnie urazy kończyn górnych.

Produkty dodane do listy życzeń
Product added to compare.

Ta strona używa ciasteczek. Więcej o ciasteczkach i naszej polityce prywatności dowiedz się w Polityce prywatności