Dodatki


Wkładki do butów roboczych.

Wkładki do butów to nie tylko te ortopedyczne, mające korygować różnego rodzaju schorzenia. Są też inne rodzaje tych akcesoriów, które mogą mieć różne funkcje. Przede wszystkim zakłada się je po to, by zapobiegać odciskom i odparzeniom na podeszwie stopy. Mają one za zadanie również zapewnienie właściwej amortyzacji oraz sprawić, by chodzenie w każdym obuwiu było bardziej komfortowe. Coraz popularniejsze są lateksowe lub żelowe wkładki do butów. Dzięki temu, że są niewidoczne, można je śmiało zakładać do mocno wyciętego obuwia. Często pełnią one rolę wkładek do butów na obcasie – łagodzą one bowiem nacisk na śródstopie oraz są bardziej elastyczne, dzięki czemu z łatwością dopasowują się do jego kształtu. Taki dodatek zapobiegnie również zsuwaniu się stopy w bucie, co jest szczególnie ważne w wysokich temperaturach.

Wkładki do zadań specjalnych

Wkładki do butów sportowych mają za zadanie zwiększenie amortyzacji oraz stabilizacji stopy. Właściwe wyprofilowanie zapewni jej odpowiednie ułożenie. Są one bardzo lekkie i nadadzą się również do obuwia trekkingowego. Jeśli jesteś zmarzluchem i zimą potrzebujesz więcej ciepła, dobrym pomysłem będzie wyposażenie się w ocieplające wkładki do butów. Wykonane są one zazwyczaj z filcu, miękkiej pianki lub wełny. Dzięki temu doskonale trzymają ciepło. Na lato wybieraj przewiewne, dobrze odprowadzające wilgoć skórzane wkładki do butów. Wkładki do obuwia powinno się regularnie wymieniać – szczególnie w butach, które zakładamy na gołą stopę. Po długim czasie mogą one nieprzyjemnie pachnieć, dlatego z powodów nie tylko estetycznych, ale i zdrowotnych powinno się je odświeżać.

Troska o pracowników, ich zdrowie i bezpieczeństwo to jeden z obowiązków współczesnych pracodawców. W przypadku profesji, gdzie większą część dnia spędzamy na stojąco lub przemieszczając się na własnych nogach, najważniejszym wydaje się (i słusznie) wybór odpowiedniego obuwia. Warto jednak zastanowić się również nad wkładkami do butów, które mogą wzbogacić właściwości obuwia i dodatkowo podnieść komfort pracy.

Wkładki do obuwia roboczego zaprojektowano by spełniały różne funkcje. Mogą np. amortyzować naciski, ogrzewać lub izolować stopę, pochłaniać pot czy po prostu poprawiać dopasowanie buta do stopy.

Amortyzacja w butach roboczych

Wkładki amortyzujące poprawiają komfort, ale przede wszystkim chronią stawy i kości stóp przed kontuzjami podczas dużych przeciążeń. Osoby, które dużo stoją, chodzą, dźwigają powinny pamiętać, że wszystkie te naciski kumulują się w stopach. Wkładki żelowe (np. Wkładka żelowa do wycinania), lub wielowarstwowe kompozyty zmniejszą obciążenie stóp i pozwolą im szybciej się regenerować.

Izolacja w butach roboczych

Nie trzeba pracować w chłodni, albo laboratorium, żeby mieć do czynienia z niskimi temperaturami. Duże hale fabryczne, przestrzenie magazynowe (zwłaszcza te zewnętrzne) to również miejsca, gdzie warto zapewnić pracownikom komfort cieplny. Wkładki z materiałów ocieplających typu filc i runo owcze (np. Wkładka filcowa antypoślizgowa) czy izolujących jak np. folia aluminiowa to wybór rozsądny a przy tym tańszy, niż dodatkowa para ocieplanych butów.

Higiena w butach roboczych

Ciężka praca fizyczna, cały dzień w zasznurowanych butach, skarpetki ze sztucznej przędzy – to wszystko sprawia, że stopy się pocą. Niesie to ze sobą dyskomfort uczucia wilgoci w butach, ryzyko infekcji drobnoustrojami oraz intensywny, nieprzyjemny zapach. Wkładki higieniczne (np. Aroma Silver Bioactive) mają za zadanie pochłaniać pot, działać antyseptycznie, by bakterie nie miały warunków do namnażania oraz dezodorować wnętrze buta.

Stabilizacja w butach roboczych

Niewygodny, odrobinę za duży but, odcisk albo drobna ranka na stopie i od razu praca staje się męczarnią. Warto wiedzieć jak prostymi sposobami można zmienić te sytuację.

Podpiętki korekcyjne i zapiętki welurowe

Zapiętki chronią piętę przed otarciami oraz zapobiegają wysuwaniu się nogi z buta. Podpiętki poprawiają pozycję pięty, podnoszą ją i amortyzują. Odpowiednio profilowane półwkładki oraz wkładki poprawiają dopasowanie obuwia, ułożenie stopy w bucie oraz jej stabilizację.

 

Produkty dodane do listy życzeń
Product added to compare.

Ta strona używa ciasteczek. Więcej o ciasteczkach i naszej polityce prywatności dowiedz się w Polityce prywatności